„Mundurowa Majówka” za nami!

W niedzielne popołudnie 1 maja uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w rodzinnym pikniku na terenie parkingu Starostwa Powiatowego. Cieszył się on sporym zainteresowaniem mieszkańców. Można było zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego, technicznego i wysokościowego.

Były m.in. symulacje – wypadku drogowego a także pożaru biurowca z ewakuacją osób poszkodowanych z użyciem podnośnika hydraulicznego.

Do tego strażacki tor przeszkód oraz kurs pierwszej pomocy. Można było też usiąść za kierownicą radiowozu i wozu strażackiego. Poza strażakami, policjantami i pracownikami szpitala, w majówce uczestniczyli też żołnierze WOT.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Bluch, Prezes Związku Powiatowego OSP RP - Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel oraz Prezes Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc Michał Stawiarski.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami spędzili dzień pełen wrażeń!

Opracowała Agnieszka Kurzyna