Udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości 2021

14 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Targach Pracy i Przedsiębiorczości 2021, których organizatorami byli: Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej, Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku, Lubelska Wojewódzka Komenda OHP w Lublinie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie, Młodzieżowe Centrum Kariery w Kraśniku, Hufiec Pracy w Kraśniku.

Targi odbyły się w formule online w programie ZOOM.

Program targów obejmował:

• Godzina 10:00 - Panel I – Rozpoczęcie Targów Pracy, następnie prezentacja na temat możliwości wsparcia finansowego za pośrednictwem LGD – Wioletta Wilkos Prezes LGD Kraśnik;

• Godzina 11:00 – Panel II – spotkanie z pracodawcami i przedstawienie ofert pracy;

• Godzina 12:00 – Panel III – Lubelska Wojewódzka Komenda OHP w Lublinie, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy Jacek Bury oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Lublinie, Młodzieżowe Centrum Kariery w Kraśniku, Hufiec Pracy 3-16 w Kraśniku, Powiatowy Urząd Pracy w Kraśniku - Krzysztof Grzegorczyk Dyrektor PUP Kraśnik oraz Joanna Kozub.

Udział w targach był dobrą okazją do poznania lokalnych firm oraz ofert pracy, co w przyszłości zaowocować może podjęciem zatrudnienia u któregoś pracodawcy. Dzięki takim spotkaniom młodzież może efektywniej zaplanować swoją karierę zawodową, a także poznać, jaka jest obecnie sytuacja na rynku pracy w regionie.

Opracowała: Monika Dziurda /doradca zawodowy/