JUŻ PO WYBORACH!!!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Dzień 27 października 2021 r. przejdzie bez wątpienia do historii naszej szkoły. W tym dniu odbyły się pierwsze w historii szkoły Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik.

Sześciu kandydatów:

1. Furmańczuk Adam

2. Gązwa Klaudia

3. Rowka Adrian

4. Siewielec Hanna

5. Swatowski Leon

6. Zarawski Bartosz

walczyło o 4 mandaty. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 8.00 i trwało bez przerwy do godz.13.00. Uprawnionych do głosowania było 1015 (tysiąc piętnastu) uczniów.

Szkolna Komisja Wyborcza pod opieką koordynatora p. Agnieszki Kurzyny, w składzie:

1. Natalia Targos – przewodnicząca

2. Oliwia Steckiewicz – z-ca

3. Kinga Szymanek – członek

4. Zuzanna Rachoń – członek

5. Bartłomiej Grzymek – członek

wydała 553 karty do głosowania. Frekwencja była wysoka i wyniosła – 54,48%.

Zespół szkół nr 3 w Kraśniku, okręg wyborczy -9, otrzymał 4 mandaty. Do Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik dostali się kandydaci:

1. Gązwa Klaudia – 404 głosy

2. Zarawski Bartosz – 361 głosy

3. Siewielec Hanna -291 głosy

4. Furmańczuk Adam – 245 głosy

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Kraśnik przeprowadzane w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku opierały się na tych samych zasadach, na jakich funkcjonują wybory do parlamentu czy samorządu. Młodzi radni mają wpływ nie tylko na wzrost aktywności młodzieży, rozwój samorządności czy podnoszenie jakości życia młodych kraśniczan, ale też na kształtowanie przyszłości naszego miasta.

Dziękujemy Komisji, gratulujemy zwycięzcom i życzymy owocnej pracy naszym radnym.

Opracowała Agnieszka Kurzyna