12 edycja konkursu matematycznego „Matematyka w Technice dla Technika”

27 października 2021 roku odbył się szkolny etap konkursu matematycznego „Matematyka w Technice dla Technika”, który organizuje Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie we współpracy z Politechniką Lubelską.

W roku szkolnym 2020/2021 konkursowi patronują: Jarosław Stawiarki - Marszałek Województwa Lubelskiego, Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski, Krzysztof Żuk - Prezydent Miasta Lublin oraz Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów technicznych szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne rozwiązywanie zadań w trzech etapach. W pierwszym etapie wzięło udział 3 uczniów z klas Technikum (4bT, 4jT). Najlepszym okazał się Jakub Wieleba z klasy 4jT, który weźmie udział w drugim etapie. Przebieg II etapu konkursu będzie zależał od aktualnej sytuacji w kraju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia - p. Maria Miśkiewicz przy współpracy koordynatora etapu szkolnego p. Marty Dyjach.