Zakończyliśmy zbiórkę darów dla Migrantów.

Szkolne koło PCK działające przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku zakończyło projekt „Zbiórka PCK na rzecz Migrantów”. Głównym celem akcji jest pomoc humanitarna w postaci zbiórki darów (koce, śpiwory, odzież, buty, materiały edukacyjne dla dzieci i środki higieniczne).

Akcja trwała od 27.09 – 15.10.2021 r. Organizacja tego przedsięwzięcia w naszej placówce przebiegła bardzo sprawnie, a uczniowie wraz z nauczycielami bardzo szybko zareagowali na nasz apel. Uzbierała się dość pokaźna ilość odzieży i środków czystości.

Wolontariusze naszego koła ochoczo zaangażowali się w pomoc (Wiktoria Wołoszyn kl. 3cg LO, Julia Mikołajewicz kl. 3cg LO, Kacper Jendruszko kl. 2b LO, Krystian Chamera kl. 2b LO oraz Bartosz Zarawski kl. 3b LO).

Wszystkie rzeczy zostały posegregowane a następnie zapakowane w tekturowe kartony, opieczętowane i przygotowane do transportu. Bardzo sprawnie przebiegło załadowanie i przewiezienie pakietów odzieżowych do lokalnego punktu dystrybucji (LPD) – Lubelskie PCK ul. Bursaki 17 w Lublinie. Transport został zorganizowany przez kierownika PCK oddziału w Kraśniku.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wszelką pomoc rzeczową.