Szkolenie Techniczne – Wienerberger Ceramika Budowlana

Dnia 30.09.2021 r. odbyło się szkolenie techniczne dla uczniów klas budowlanych w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Zajęcia poprowadził przedstawiciel firmy Wienerberger doradca handlowo – techniczny Pan mgr inż. Arkadiusz Chorzępa.

Szkolenie dzieliło się na dwie części:

• Część teoretyczna w sali konferencyjnej

• Część praktyczna na warsztatach budowlanych „Harcówka”.

W energiczny i ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z produktami i systemami firmy Wienerberger, a w szczególności Porotherm DRYFIX, systemem murowania szlifowanych pustaków ceramicznych Porotherm Dryfix na specjalistyczną, suchą zaprawę murarską w postaci łatwej do aplikacji piany. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w murowaniu, przecinaniu pustaków za pomocą „Aligatora”.

Była to bardzo dobra okazja do zweryfikowania wiedzy teoretycznej z praktyką. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje, potwierdzeniem czego były zadawane przez nich pytania.

Na koniec zarówno części teoretycznej jaki i ćwiczeniowej Pan Arkadiusz przygotował konkurs z nagrodami, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie mogli wykazać się zdobytą wiedzą podczas prezentacji jaki i zajęć praktycznych.

Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi, firmami dlatego serdecznie dziękujemy firmie Wienerberger Ceramika Budowlana i Panu Arkadiuszowi Chorzępie za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom ZS3 w Kraśniku.

Aleksandra Nowosad, Magdalena Chawryło