Szkolne Koło PCK zaprasza do współpracy.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Aby włączyć społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kraśniku do aktywnego wspierania humanitarnych działań, 27 września 2021r. w naszej szkole, po latach zostało ponownie powołane do życia Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża.

Polski Czerwony Krzyż to największa i najstarsza organizacja humanitarna w Polsce. Jest częścią Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Z inicjatywy opiekunów nowopowstałego koła: Agnieszki Kurzyny i Wioletty Winnickiej została zaproszona pani Iwona Włodarczyk – Kierownik Biura Oddziału Rejonowego PCK w Kraśniku. Podczas wygłoszonej prelekcji przekazała uczniom historię i główne cele działalności PCK. Poruszone zostały nie rozerwalnie związane z działalnością tej organizacji pojęcia: humanitaryzm, prawa człowieka, godność człowieka.

Członkowie naszego koła, uczniowie klasy 2b LO i 3cg LO zadeklarowali aktywne uczestnictwo w różnorodnych, charytatywnych działaniach na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Ponadto, ważnym zadaniem naszego koła będzie promocja zdrowego stylu życia oraz propagowanie honorowego krwiodawstwa.

W przyszłości, we współpracy z Oddziałem Rejonowym PCK i panią Iwoną Włodarczyk, planujemy czynnie uczestniczyć w różnych akcjach i przedsięwzięciach organizowanych na terenie szkoły i powiatu. Zaczynamy nowy rok szkolny! Z entuzjazmem podchodzimy do nowych zadań.

Wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do Szkolnego Koła PCK mogą zgłaszać się do p. Wioletty Winnickiej i p. Agnieszki Kurzyny.

Zapraszamy - dołącz do nas !!!