DZIEŃ PATRONA

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

4 kwietnia w Kraśniku obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły, wybitnego romantycznego wieszcza – Juliusza Słowackiego.
            Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele p.w. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku. Następnie odbyła się część oficjalna, którą uświetnili zaproszeni goście, mi. in. p. Tadeusz Wojtak – Starosta Kraśnicki,  dr Jarosław Czerw – Wicestarosta Kraśnicki, dr inż. Anna Rudawska – Prodziekan ds/studenckich Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej, mjr Piotr Szczepaniuk – zastępca dowódcy Batalionu Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, mjr Tomasz Mil,  reprezentujący Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Staży Granicznej, kpt Dariusz Drączkowski z Wielonarodowej Brygady w Lublinie, dyrektorzy szkół z powiatu kraśnickiego, zaproszeni rodzice, nauczyciele oraz młodzież. Po okolicznościowych przemówieniach uczniowie klas pierwszych w bardzo podniosłej atmosferze złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Uroczystość zakończył montaż słowno-muzyczny, przygotowana przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Izabeli Mazur, Anny Łomnickiej-Staniec i Justyny Głowniak oraz p. Marii Miśkiewicz i p. Andrzeja Szybińskiego. Była to próba ukazania postaci Juliusza Słowackiego mniej pomnikowo - w kontekście współczesnej nam rzeczywistości.

Zdjęcia z uroczystości: