Hotelarze zdobywają dodatkowe umiejętności zawodowe.

Dnia 10.03.2020 r. aż 35 uczniów technikum hotelarstwa z klas III h i IV h, uczestniczyło w kursie agroturystycznym. Celem kursu było nabycie umiejętności teoretycznych i praktycznych do prowadzenia przedsiębiorstwa agroturystycznego.

Szkolenie prowadziła Pani Joanna Januszczak - pracownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kraśniku. Kurs wprowadził uczniów w tajniki rozpoczęcia i prowadzenia działalności agroturystycznej oraz podpowiedział co zrobić, aby przedsięwzięcie przyniosło sukces oraz cieszyło się ciągłym zainteresowaniem turystów. Obecnie turystyka wiejska to branża z przyszłością, warto więc rozważyć otwarcie tego typu działalności. Uzyskane kwalifikacje dają uczniom dodatkowe możliwości wejścia na rynek pracy.

Opiekun grupy: Bernarda Jarzyna - nauczyciel przedmiotów zawodowych.