1b na wycieczce w Straży Pożarnej w Kraśniku

W dniu 09.03.2020 r. uczniowie klasy 1 b III LO uczestniczyli w prezentacji Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej, Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.

Dzięki uprzejmości Komendanta PSP oraz podległych Strażaków spotkanie dotyczyło zapoznania z zadaniami jakie są realizowane w sytuacjach występujących zagrożeń.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w pokazach udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, jak również w prezentacji sprzętu ratowniczo - gaśniczego pozostającego na wyposażeniu PSP. W trakcie pobytu zaprezentowane zostały zbiory muzeum pożarnictwa oraz pokaz gaszenia palącego się pojazdy.

Na koniec prezentacji każdy mógł sprawdzić swoich umiejętności posługiwania się prądownicą wodną.