CZAS PODSUMOWAĆ PRACĘ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO W ZS NR 3

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/20 działania organizacji skupiły się głównie na pracy wewnętrznej w placówce. Ponadto samorząd współpracował z władzami lokalnymi poprzez uczestnictwo w różnych imprezach miejskich.

Wśród zadań, które zostały zrealizowane z sukcesem, należałoby wymienić min. przygotowanie Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego, uczestnictwo pocztu sztandarowego we mszy świętej oraz części oficjalnej uroczystości powiatowej z okazji Dnia Samorządowca, pomoc w przygotowaniu oprawy III Zjazdu Absolwentów oraz 70 - lecia szkoły, a także powiatowej uroczystości rozdania stypendiów Starosty Kraśnika za wysokie osiągnięcia w nauce, dwukrotny udział we mszach pogrzebowych byłych nauczycieli, organizacja części oficjalnej Dnia Edukacji Narodowej.

Ponadto członkowie samorządu przeprowadzili kilka akcji charytatywnych: "Mikołaj o Tobie nie Zapomni" pod patronatem Akcji Katolickiej przy parafii św. Józefa w Kraśniku, "Pełna miska dla schroniska" w Rachowie Starym, zbiórka środków finansowych na rehabilitację Hani Bednarz z Kraśnika, chorej na mózgowe porażenie dziecięce i epilepsję. Oprócz tego w ramach współpracy ze szkolnym wolontariatem młodzież zaangażowała się w akcję "Opatrunek na Ratunek''. Zebrane środki higieniczne przekazano Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio", która wspiera najuboższych mieszkańców świata.

Jak zwykle na przełomie września i października SU zaangażował społeczność szkolną w akcję ekologiczną "Sprzątanie Świata". Uczniowie mogli wykazać się inicjatywą proekologiczną, oczyszczając ze śmieci teren przy szkole oraz w jej otoczeniu.

Sekcja kulturalno - oświatowa zajęła się działalnością edukacyjną. Poprzez gazetki ścienne okolicznościowe oraz informacyjne starała się wpłynąć na rozwój intelektualny uczniów. Wśród nich znalazły się : ekologiczna "Sprzątanie Świata", "Dzień Edukacji Narodowej", "Wszystkich Świętych", "Autyzm'', "Dlaczego warto się uczyć?", "Sawoir - vivre w szkole", "Stop uzależnieniom", "Walentynki", "Dzień Kobiet''.

W okresie przedświątecznym SU zadbał o atmosferę w szkole - udekorował choinkę i życzył wszystkim pracownikom placówki Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2020.