Wyjazd integracyjny do Lublina dla pierwszych klas

W dniu 13 lutego 2020 roku uczniowie klasy IaT i Ic LO pod kierunkiem Pani Wiesławy Widomskiej, Pani Grażyny Sadowskiej oraz pani Lilli Kowalskiej wzięli udział w wycieczce do Lublina.

W pierwszej kolejności grupa odwiedziła cmentarz przy ul. Lipowej, gdzie wspólną modlitwą przy grobie Romualda Lipko uczczono pamięć polskiego kompozytora i multiinstrumentalisty. Następnie w kinie Cinema City Plaza uczniowie mogli obejrzeć nowy film w reżyserii Sama Mendesa oraz Krysty Wilsons – Cairns ,,1917”, którego akcja rozgrywa się w czasie I wojny światowej. Jest to dramat wojenny, nominowany do złotego globu, w którym w głównych rolach zobaczyliśmy George'a MacKaya i Deana-Charlesa Chapmana. Oprócz nich pojawiła się plejada gwiazd, w tym Colin Firth i Benedict Cumberbatch. To historia dwóch brytyjskich żołnierzy, Schofielda i Blake'a, którzy otrzymują do wykonania misję niemożliwą: mają przedostać się przez terytorium wroga i dostarczyć pewną wiadomość. Ta ma zapobiec atakowi, który zakończy się masakrą wszystkich żołnierzy. Wśród nich jest brat Blake'a. Uczniowie z dreszczykiem emocji śledzili akcję filmu, mogli podziwiać mocną obsadę aktorską, interesującą wizualizację oraz wzbogacić swoją wiedzę historyczną.

Po wysiłku umysłowym przyszedł czas na wysiłek fizyczny czyli pobyt na lodowisku Icemania Lublin, gdzie uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na łyżwach. Dla wszystkich uczestników była to wspaniała zabawa i relaks.

Dziękujemy bardzo za udział w wycieczce. Organizatorzy.

Opracowanie i fotografia: Wiesława Widomska