VII edycji programu „Szkolny Klub Sportowy”

Nasza  szkoła zakończyła realizację VII edycji programu „Szkolny Klub Sportowy”.  Projekt był skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych bez względu na wiek, płeć i sprawność fizyczną. Głównym celem programu jest poprawa sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości. Zajęcia skierowane były przede wszystkim do młodzieży nieobjętej regularnymi formami aktywności fizycznej w sekcjach lub klubach sportowych. Siedem grup  po 15 uczniów od września do grudnia 2023r , w Zespole szkół nr 3 w Kraśniku, miała możliwość uprawiania wielu  sportów uwzględniając tradycje szkolne i lokalne. Zajęcia były prowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Brali oni pod uwagę zainteresowania dyscyplinami sportowymi uczniów, aby  zajęcia były efektywne i sprawiały przyjemność ćwiczącym. Każdy uczeń za systematyczne i aktywne uczestnictwo w programie „Szkolny Klub Sportowy” otrzymał w formie podziękowania dyplom z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Opracowała: W. Winnicka
Skip to content