Szkolenie Techniczne – Wienerberger Ceramika Budowlana

Dnia 17.05.2023 r. odbyło się szkolenie techniczne dla uczniów klas budowlanych (1 bT oraz 4 uczniów z 2 bT) w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Zajęcia poprowadzili przedstawiciele firmy  Wienerberger doradca handlowo – techniczny Pan mgr inż. Arkadiusz Chorzępa oraz Pan Wojciech Ulman. Szkolenie zostało podzielone na dwie części:
  • teoretyczna – zapoznanie z firmą Wienerberger oraz asortymentem – poprowadził Pan Arkadiusz Chorzępa
  • praktyczna – murowanie pustaków Porotherm system Dryfix poprowadził Pan Wojciech Ulman.
W energiczny i ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z produktami i systemami firmy Wienerberger (Koramic, Phorotherm, Terca), a w szczególności Porotherm DRYFIX, systemem murowania szlifowanych pustaków ceramicznych Porotherm Dryfix na specjalistyczną, suchą zaprawę murarską w postaci łatwej do aplikacji zaprawy poliuretanowej. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w murowaniu, przecinaniu pustaków za pomocą „Aligatora”. Była to bardzo dobra okazja do zweryfikowania wiedzy teoretycznej z praktyką. Uczniowie z zainteresowaniem wsłuchiwali się w przekazywane informacje, potwierdzeniem czego były zadawane przez nich pytania. Na koniec zarówno części teoretycznej jaki i ćwiczeniowej Pan Arkadiusz i Pan Wojciech przygotowali konkurs z nagrodami, który cieszył się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie mogli wykazać się zdobytą wiedzą podczas prezentacji jaki i zajęć praktycznych. Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi, firmami dlatego serdecznie dziękujemy firmie Wienerberger Ceramika Budowlana, Panu Arkadiuszowi Chorzepie oraz Panu Wojciechowi Ulman za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy technicznej uczniom ZS3 w Kraśniku. W ramach podziękowań nauczyciele ZS3 w składzie:
  • Andrzej Szybiński
  • Piotr Suchora
  • Dariusz Młynarski
zaprojektowali i wykonali tabliczkę dla firmy Wienerberger, którą przekazaliśmy na ręce Pana Arkadiusza i Pana Wojciecha. Biorąc pod uwagę dotychczasową współpracę, mamy nadzieję na jej ciąg dalszy.   Opracowała: Aleksandra Nowosad
Skip to content