Konkurs plastyczny: „Tam chciałbym pojechać – ciekawe miejsca w krajach niemieckojęzycznych.”

W dniu 17 maja 2023  miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego z języka niemieckiego . Temat przewodni konkursu: ” Tam chciałbym pojechać –  ciekawe miejsca w krajach niemieckojęzycznych.” Odpowiedzią na temat przewodni mogły  być prace plastyczne wykonane różną techniką lub model 3D z kartonu , tektury,  drewna  i innych materiałów. Pod uwagę brana była znajomość  zagadnień  kulturowych krajów niemieckojęzycznych, kreatywność, sposób wykonania pracy i zaangażowanie.  Nasza młodzież, jak zawsze, wykazała się dużym zaangażowaniem i ciekawym ujęciem tematu. Większość prac wykonanych było w formie plakatu,  jedna praca to model zamku Lichtenstein wykonany bardzo precyzyjnie i ważący 7,5 kg.

Wyniki konkursu:

 I miejsce zajął Kacper Żuraw kl.1dT „Zamek Lichtenstein  w Badenia – Wirtembergia” Niemcy

 II miejsce   zajęła Wiktoria Bura    kl.1bT   „Zamek Neuschwanstein Bawaria” Niemcy

III miejsce – zajęli ex aequo

Aleksandra Bielińska 1 bT „Alpy w Austrii”

Bartosz Widomski    kl.1eT „Rezydencja Wettynów w Dreźnie „Niemcy

Pani dyrektor Maria Miśkiewicz wręczyła uczniom  dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie  dziękujemy za udział w konkursie i  gratulujemy. Konkurs przygotowały p. K. Bownik  i E. Bernacka.

Opracowanie: Elżbieta Bernacka

 

Skip to content