Szkolenie

Czy istnieje bezpieczna dawka alkoholu w czasie ciąży? Z jakimi trudnościami borykają się dzieci narażone na działanie alkoholu przed urodzeniem? O tych i innych problemach dotyczących Płodowego Zespołu Alkoholowego (FAS) opowiedziała uczniom klas 3 Lo oraz 3 b i 3h Technikum pani Agnieszka Furtak z Regionalnego Punktu Diagnozy i Terapii FAS/FASD mieszczącego się przy ROPS w Lublinie. Spotkanie miało charakter 2-godzinnego szkolenia na którym uczniowie dyskutowali na temat mitów dotyczących zażywania substancji psychoaktywnych w okresie prenatalnym, mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć oraz dotknąć lalki, która prezentowała skutki naoczne z jakimi rodzą się dzieci z FAS. Bardzo dziękujemy, za przekazaną wiedzę i cenne spostrzeżenia, które z pewnością wpłyną na zwiększenie świadomości młodzieży odnośnie racjonalnego i bezpiecznego zachowania oraz profilaktyki uzależnień.
Opracowanie i zdjęcia: Patrycja Żuraw, Agnieszka Maziarz