Szkolenie Barman & Miksolog dla uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych

Dzięki mozolnie zdobywanym kontaktom zawodowym w branży  gastronomicznej po raz kolejny udało się w naszej szkole zorganizować zajęcia rozwijające umiejętności i pozwalające na zdobycie nowych uprawnień. Tym razem uczniowie uczący się zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych  15 i 16 lutego mogli uczestniczyć w kursie i warsztatach pt. „Barman & Miksolog”. Kurs poprowadził zaprzyjaźniony ze szkołą Pan Grzegorz Górnik z Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika. Zajęcia swoim zakresem obejmowały etykietę barmana na stanowisku pracy, proces przygotowania napojów mieszanych, w tym dekorowanie oraz serwis. Uczestnicy szkolenia na początek poznali rodzaje szkła, alkoholi, dodatki do napojów mieszanych oraz zasady ich komponowania. Następnie Pan Grzegorz zaprezentował, jak należy przygotowywać i dekorować te napoje. W kolejnym kroku uczniowie już samodzielnie, ale pod okiem znakomitego fachowca, przygotowywali różnego rodzaju napoje mieszane – drinki czy koktajle. Na koniec przyszedł czas na samodzielne komponowanie receptury, na podstawie której następnie został przygotowany napój. Uczniowie byli autorami nazwy, receptury a nawet historii swojego koktajlu. Zmęczeni, ale zaopatrzeni w kolejną dawkę wiedzy i umiejętności w piątkowe popołudnie udali się do domów. Na weekend wiedza jak znalazł… Parafrazując klasyka… „I ja tam byłam, drinki bezalkoholowe piłam…” Dziękujemy serdecznie Panu Grzegorzowi Górnikowi za ciekawe zajęcia, za zaszczepianie w młodych ludziach miłości do zawodu i zapału do pracy. Opracowała: K. Dąbrowska
Skip to content