Profesjonalne szkolenie dla budowlańców – MAKITA Sp. z o. o.

Uczniowie klasy II technik budownictwa w dniach 14-15.02.2024 r. brali udział w szkoleniu wyjazdowym organizowanym przez firmę MAKITA Sp. z o. o. z zakresu bezpieczeństwa pracy urządzeniami zgodnie z instrukcją obsługi oraz zasad BHP. Szkolenie poprowadził Pan Paweł Zając – trener – doradca techniczny firmy MAKITA. W energiczny i bardzo ciekawy sposób uczniowie zostali zapoznani z profesjonalnymi produktami firmy MAKITA tj:
 • narzędzia akumulatorowe,
 • lasery
 • narzędzia wielofunkcyjne
 • wiercenie i mocowania
 • praca w betonie
 • praca w metalu
 • praca w drewnie
 • odkurzacze
 • gwoździarki i kompresory
 • opalarki
 • narzędzia do prac leśnych i ogrodowych
 • młoty/młoto-wiertarki,
 • wkrętarki/klucze udarowe,
 • ukośnice/pilarki stołowe/pilarki tarczowe,
 • wyrzynarki/piły posuwowe,
 • szlifierki/szlifierko-polerki,
 • narzędzia wielofunkcyjne,
 • odkurzacze, dmuchawy,
 • radia z lampą i latarką, radia budowlane,
 • chłodziarko-ogrzewacz, czajniki, mikrofalówka,
 • narzędzia pneumatyczne,
Nasza wizyta została podzielona na dwie części:
 • 02.2024 r. – odbyło się szkolenie bhp, zapoznanie z firmą, poznanie „centrum szkoleń”, magazynem, poznanie pierwszych narzędzi produkowanych przez firmę
 • 02.2024 r. – „to co misie lubią najbardziej” – praktyka. Młodzi budowlańcy mogli spróbować wszystkich narzędzi. Pracowali zarówno w drewnie, stali, w betonie, cieli, przecinali, wiercili, kręcili zbrojenie, wycinali wykładziny, szlifowali i wiele innych rzeczy. Była to świetna okazja do poznania nowych narzędzi akumulatorowych.
W nagrodę za zaangażowanie i czynny udział w szkoleniu uczestnicy zostali poczęstowani popcornem zrobionym w akumulatorowej kuchence mikrofalowej Makita. Oczywiście to nie wszystko!!! Po zajęciach odwiedziliśmy Międzynarodowe Targi Materiałów Wykończeniowych i Budowlanych – Warsaw Build. Odwiedziliśmy przeróżne stanowiska, przede wszystkim odwiedziliśmy stanowisko firmy FAKRO oraz ZCB OWCZARY CERAMIKA BUDOWLANA – THERMOton. Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi, firmami dlatego serdecznie dziękujemy firmie MAKITA oraz Panu Pawłowi Zając za zaangażowanie, poświęcony czas, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu wiedzy teoretycznej jak i praktycznej uczniom ZS3 w Kraśniku. Serdecznie podziękowania dla Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Panu Staroście: Paweł Kudrel, Panu Wicestaroście: Andrzej Misztal – współorganizatorzy oraz Dyrekcji Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku Pani Dyrektor Anna Gromek, Pani Wicedyrektor Monika Gozdalska, Pani Marii Miśkiewicz oraz Panu Wicedyrektorowi Henryk Cybulak za pomoc i wsparcie przy organizacji dwudniowego wyjazdu szkoleniowego młodzieży uczniom klasy 2 technik budownictwa do siedziby MAKITA Sp. z o. o. Moszna-Parcela. Również wielkie podziękowanie dla Mojej klasy 2 bT oraz rodzicom. Wielkie podziękowanie dla wszystkich Państwa, którzy przyczynili się do wyjazdu szkoleniowego. Opracowała: Aleksandra Nowosad
Skip to content