Projekt „Lekcje z ZUS”

W dniu 22.11.23 r.  uczennice klasy 1cLO uczestniczyły w zajęciach, które odbyły się w ramach projektu „Lekcje z ZUS” i były rodzajem przygotowania do startu w I etapie Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” skierowany jest do uczniów szkół średnich. Powstał on z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Zajęcia dla młodzieży przeprowadził pan Krzysztof Piskorz, który jest koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji, regionalnym koordynatorem ds. dostępności, trenerem i konsultantem prostego języka. Podczas spotkania pan Krzysztof w bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił najważniejsze zagadnienia związane z ZUS. Ponadto wyjaśnił, na co należy zwrócić szczególną uwagę, przygotowując się do Olimpiady ZUS. Pan Krzysztof wzbogacił także pracownię „biznesu i zarządzania” o materiały edukacyjne: podręczniki dla  nauczyciela, zeszyty ćwiczeń dla uczniów oraz gadżety, które zostaną rozdane uczestnikom Olimpiady ZUS. Opracowała: Monika Dziurda /szkolny koordynator projektu/  
Skip to content