„Młoda Krew Ratuje Życie”

Opiekunka  Szkolnego Koło PCK we wrześniu 2022r zgłosiła „TRÓJKĘ” do turnieju MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE,   który  skierowany był do uczniów szkół średnich i oraz uczelni wyższych. Celem XX edycji  projektu było zachęcenie uczniów i studentów do popularyzowania idei honorowego oddawania krwi oraz promowanie honorowego krwiodawstwa społecznościach lokalnych.  Głównym organizatorem Turnieju był  Polski Czerwony Krzyż. Uczestnikami konkursu była pełnoletnia młodzież  Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, która w czterech akcjach organizowanych  przez pana Jerzego Dzikowskiego i panią Wiolettę Winnicką w naszej placówce,  oddała honorowo –  56 l krwi. W trakcie trwania konkursu zorganizowany został kiermasz ciasta, ogłoszony był konkurs  plastyczny dotyczący oddawania krwi, różnorodne  imprezy sportowe, pogadanki na godzinach wychowawczych z pracownikami RCKiK  Kraśnik,  w celu promowania i zachęcania do oddawania krwi. Komisja brała pod uwagę innowacyjność i  zasięg akcji, zaangażowanie innych podmiotów oraz sposób udokumentowania przeprowadzonych przedsięwzięć.  Moja pracę  została zakwalifikowana w III kategorii – Promocja Honorowego Krwiodawstwa. Miło mi oznajmić, że Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku zajął  I miejsce w TURNIEJU MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE edycja 2022/2023 w kategorii najlepsza promocja Honorowego Krwiodawstwa. Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie pomoc  i zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego ( Katarzyna Ufniarz, Kacper Gołofit , Piotr Kozłowski) i wolontariuszy SK PCK. Po raz kolejny sprawdza się zasada ,że wspólnie można dużo osiągnąć.  Dziękuję Wioletta Winnicka Opracowała: W. Winnicka
Skip to content