Program profilaktyczny „Antymina”

W dniu 12.12.2023 r. uczniowie klas pierwszych: LO, Technikum i Szkoły Branżowej wzięli udział w Programie Profilaktyki Uzależnień „Antymina”. Autorem i wykonawcą programu był raper „Kolah” – Mirosław Kolczyk. ,,Kolah” szczerze opowiadał o swoich doświadczeniach, przestrzegał przed zagrożeniami współczesności, możliwością podejmowania złych wyborów i ich konsekwencjami. Mówił językiem młodzieży, skupiając ich uwagę i zainteresowanie tym, co ma do przekazania.  Zajęcia wpłynęły na podniesienie świadomości wśród młodzieży w zakresie zagrożeń, negatywnych skutków zażywania substancji psychoaktywnych oraz agresji emocjonalnej, psychicznej i fizycznej. Uczniowie po spotkaniu chętnie rozmawiali z gościem indywidualnie, robili zdjęcia i zadawali pytania związane z tematyką spotkania i twórczością autora. Prelekcja przeplatana wykonaniem utworów hip-hopowych z pewnością dotarła do młodych odbiorców. Organizatorem spotkania były : Aneta Jabłońska-Oska, Patrycja Żuraw.  
Skip to content