Podziękowania za przyłączenie się do akcji ,,PACZKA DLA NIEMOWLACZKA”

Dobiegła końca akcja pomocowa „Paczka dla niemowlaczka”. Nasza szkoła po raz kolejny dołączyła do akcji zainicjowanej przez Fundację Humanitarną  ,,Redemptoris Missio”               w Poznaniu. Dla misyjnych szpitali zebraliśmy m.in.: pieluszki  tetrowe, mleko zastępcze i butelki do karmienia, mydełka, oliwki dla niemowląt, kremy ochronne, szampony, płyny do kąpieli, chusteczki nawilżane. Dzięki zebranym darom będziemy mogli pomóc afrykańskim dzieciom  w ich pierwszych, trudnych dniach na świecie. „Paczka dla niemowlaczka” to wyprawka dla dziecka, którą dostaną kobiety w izbach porodowych, prowadzonych przez polskie misjonarki. To ma je zachęcić do rodzenia              w godnych warunkach, gdzie w razie potrzeby będzie możliwa interwencja położnej lub przeprowadzenie cesarskiego cięcia ratując życie mamy i dziecka. W takich krajach jak Republika Środkowoafrykańska lub Madagaskar mleko zastępcze jest luksusem, na który stać tylko najbogatszych, a w głębokim interiorze jest ono praktycznie nieosiągalne. Zwieńczeniem akcji było wysłanie paczki wypełnionej po brzegi zebranymi darami. Cieszymy się z dobra! Zebrane akcesoria dla niemowląt, za które bardzo dziękujemy zostały już wysłane. Dziękujemy za zaangażowanie. Opracowała: Grażyna Sadowska (koordynatorka akcji)
Skip to content