O hejcie i mediacji z profesjonalistami, czyli wizyta mediatorów stałych w naszej szkole…

Na zaproszenie Pani Katarzyny Dąbrowskiej 08 listopada 2023 r. odwiedzili naszą szkolę przedstawiciele lubelskiego sądu – Pani Monika Nakielska – Bujek i Pan Krzysztof Kuchciak, mediatorzy stali przy Sądzie Okręgowym w Lublinie. Dzięki tej inicjatywie uczniowie klas: IgT, IIIgT oraz IVhT mieli okazję uczestniczyć w warsztatach na temat hejtu oraz poznali założenia programu mediacji. Pierwszą część zajęć przeprowadził Pan Krzysztof, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił problem hejtu w internecie. Bazą do dyskusji był film, następnie odbyła się praca grupowa oraz podsumowanie. Przy tej okazji uczniom została uświadomiona również odpowiedzialność karna za, wydawać by się mogło, „błahe” i „nieważne” wpisy w internecie. Pani Monika przybliżyła młodzieży zagadnienie mediacji szkolnych i sądowych oraz zachęciła do zainteresowania się szerzej tym tematem. Na koniec spotkania z gośćmi organizatorka przyjęła zaproszenie do odwiedzenia z młodzieżą Sądu Okręgowego w Lublinie. Dziękujemy za spotkanie, pełne profesjonalizmu, zrozumienia dla młodzieży oraz możliwość miłego, a zarazem bardzo produktywnego, spędzenia tego środowego przedpołudnia. Organizacją i opieką nad młodzieżą podczas spotkań zajęła się Pani Katarzyna Dąbrowska, która była jednocześnie pomysłodawczynią i inicjatorką wydarzenia.
Skip to content