Nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 poszerzają horyzonty…

W dniach 28 i 29 października w Zamościu odbył się Kongres Dyrektorów i Nauczycieli Szkół z branży gastronomicznej, hotelarskiej i turystycznej „Gastroedukcja Zamość 2023”. Nauczyciele przedmiotów zawodowych uczących w technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz w technikum hotelarstwa Pani Katarzyna Dąbrowska i Pani Bernarda Jarzyna miały okazję przez dwa dni zgłębiać tajniki zawodów pod okiem fantastycznych, pełnych pasji i żywiołowych szefów kuchni, właścicieli firm z branży HoReCa, koleżanek i kolegów nauczycieli i dyrektorów. Oprócz bardzo wartościowych prelekcji, wykładów i pokazów Kongres był idealnym miejscem do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych kontaktów zawodowych, które w przyszłości zaowocują rozwojem naszej oferty i urozmaicą kształcenie zawodowe w naszej szkole. W trakcie dwóch intensywnych dni przedstawiono założenia Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz niektóre zawody pozaszkolne z branży, omówiono sposoby na ciekawe lekcje praktycznej nauki zawodu, przygotowywano i degustowano rozmaite potrawy, w tym regionalne z Roztocza czy herbaty…
Skip to content