Mistrzostwa Województwa w koszykówce 3×3

III LO w Zamościu było gospodarzem Mistrzostw Województwa w Koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych. Dwanaście  drużyn z całego województwa lubelskiego rywalizowało o miano tej najlepszej w bardzo szybkiej i widowiskowej odmianie koszykówki. Żeńska  reprezentacja naszej szkoły po wygraniu eliminacji powiatowych i rejonowych uzyskała awans do Mistrzostw w Zamościu. Dziewczęta wylosowały grupę z IV LO Biała Podlaska oraz ZS nr 2 Lubartów. Pierwszy dziewczyny grają z Białą Podlaską i niestety muszą uznać wyższość swoich przeciwniczek, drugi mecz to bardzo wyrównane spotkanie z Zespołem Szkół nr 2 gdzie do ostatnich sekund wynik był otwarty ale ostatecznie to „Trójka” wygrywa i gramy o trzecie miejsce. Dziewczęta z Hrubieszowa były rywalkami w ostatnim meczu, niestety widać było że nasze dziewczyny grają trzeci mecz pod rząd i nie wytrzymały kondycyjnie tego spotkania, choć do połowy to my prowadziliśmy. Ostatecznie zajmujemy czwarte miejsce w Województwie. Skład naszej drużyny to dziewczyny z klasy 2gT: Patrycja Król, Martyna Sic, Milena Zapalska, Róża Pastuszko. Wielkie Gratulacje!!! Opracował: Piotr Kozłowski
Skip to content