Elektrycy na Targach Energetycznych ENERGETIC 2023

W dniu 23 listopada 2023 r. uczniowie klasy VaT  Technikum nr 3 Zespołu Szkół  nr 3 w Kraśniku pod opieką nauczycieli Pawła Porębskiego oraz Piotra Kowalskiego wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Lublina. Głównym celem zorganizowanego wyjazdu był udział młodzieży naszej szkoły w kolejnej edycji Targów Energetycznych ENERGETIC. Podczas targów zaprezentowało się wielu wystawców z Polski i zagranicy. Oferta obejmowała mi. in.: aparaturę łączeniowa, systemy zarządzania infrastrukturą sieci elektroenergetycznych, automatykę przemysłową, analizatory parametrów sieci, produkty i systemy do rozdziału energii elektrycznej oraz zapewnienia ciągłości zasilania, stacje transformatorowe, rozdzielnice SN i NN, systemy odgromowe, łączniki napowietrzne i słupowe, systemy sterowania i nadzoru, urządzenia automatyki stacyjnej, konstrukcje stalowe dla branży energetycznej, komponenty elektroniczne. Zaprezentowały się również firmy oferujące rozwiązania z obszaru: automatyki i mechaniki, pneumatyki i hydrauliki, elektryki i elektroniki, obszaru bezpieczeństwa przemysłowego. Część ekspozycyjna Targów została wzbogacona kompleksowym programem seminariów, szkoleń i wykładów koncentrujących się na najbardziej aktualnych zagadnieniach branżowych. Nasza grupa uczniów mogła się zapoznać ze wszystkimi ekspozycjami oraz uczestniczyć w seminariach i wykładach branżowych w szczególności brała udział w praktycznej prezentacji wyrobów firmy Wago Polska, przedstawiciele firmy bardzo szczegółowo omówili funkcje realizowane przez aparaturę łączeniową i produkty firmy co było dla nich dużą atrakcją. Serdecznie dziękujemy organizatorom  Targów Energetycznych ENERGETICS i przedstawicielom wystawców za przekazanie nam cennych informacji i wiedzy, którą będziemy mogli wykorzystać w dalszych etapach kształcenia. Opracowanie i zdjęcia: Paweł Porębski
Skip to content