Nasze dziewczęta strzelają.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W dniu 12.04.2018 r. na obiekcie strzelnicy sportowej LOK na ul. Nałęczowskiej 25 w Lublinie odbyły się Wojewódzkie Zawody Strzeleckie pn. "Szkolna Liga Strzelecka” z broni pneumatycznej.

Celem zawodów było:

- Propagowanie idei obronnej wśród młodzieży szkolnej woj. lubelskiego

- Integracja młodzieży woj. lubelskiego poprzez popularyzację i sportową rywalizację w strzelaniu z broni pneumatycznej

- Nabywanie umiejętności strzeleckich, wyszkolenie obronne zawodników

- Nauka sportowej rywalizacji poprzez udział w zawodach

- Wypromowanie mistrzów województwa lubelskiego w strzelaniu z pistoletu i karabinka pneumatycznego.

Konkurencje obejmowały strzelanie z broni krótkiej oraz długiej cal. 4.5 mm na dystansie 10 m. W zawodach udział brała czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły, a raczej reprezentantki w składzie:

• Angelika Kusa – kl. I "b” LO,

• Natalia Jarzyna – kl. I "b” LO,

• Martyna Kuciapa – kl. I "h” T,

• Paulina Barszcz – kl. I "h” T.

Ze względu na dużą liczbę drużyn z całego województwa, nadal czekamy oraz liczymy na dobre miejsca zajęte w ogólnej klasyfikacji przez nasze dziewczęta.

Opracowanie i zdjęcia: Jerzy Dzikowski