Konkurs "Tajemnicza liczba PI" został rozstrzygnięty

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

14 marca obchodziliśmy Dzień liczby π. Z tej okazji został rozstrzygnięty konkurs pt. „Tajemnicza liczba π” zorganizowany przez nauczycielki matematyki p. Martę Dyjach i p. Marię Miśkiewicz.

W tym roku uczniowie klas 1cZ, 1jT, 2bT, 2iT, 3iT i 4hT pod okiem p. Marty Dyjach puścili wodze fantazji i wykonali plakaty dotyczące liczby π. Mogliście je zobaczyć na korytarzu szkoły.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną np.: plakat, grafikę, rzeźbę, fotografię, napisać wiersz lub opowiadanie zawierające poszczególne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby π. W konkursie wzięło udział siedmioro uczniów naszej szkoły.

Zwycięzcami zostali: Mateusz Jach, uczeń klasy 3dZ, który wykonał plakat oraz Robert Zarzycki, uczeń klasy 2bT, którzy pobawił się w konstruktora - elektryka i stworzył świecącą figurkę liczby π. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Weronika Pietrzyk – kl.3 cLO, Filip Sic – kl. 2 iT, Jakub Maj, Michał Chodara oraz Damian Danielewicz – kl. 2bT. Wykonali oni prace w drewnie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców, które wręczyła p. dyrektor Aneta Jabłońska-Ośka. Serdeczne podziękowania dla p. Romana Gozdalskiego za ufundowanie słodyczy dla uczestników konkursu.

Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok!

Opracowanie i zdjęcia: Maria Miśkiewicz i Marta Dyjach