Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”

Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” odbył się dnia 27 lutego 2018 o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kraśnickiego.

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 9 marca 2017 o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku.

Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku wręczyli dyrektor Zespołu Szkół nr3 w Kraśniku – pani A. Jabłońska – Ośka oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Kraśniku - pan Zbigniew Leziak.

Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące wiedzy kulturoznawczej Anglii, Niemiec i Rosji. Skierowany był do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego. Przygotowano go w dwóch wersjach: pierwszej - dla uczniów uczących się j. angielskiego i niemieckiego, drugiej – dla uczniów uczących się j. angielskiego i rosyjskiego.

Wyniki Powiatowego Konkursu „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”

Pierwsze miejsce: Mateusz Gąbka - uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Nagrodą za pierwsze miejsce były: głośnik Blow BT 600 + FM czarny, słownik niemiecki Lingea, rozmówki biznesowe angielskie oraz przewodnik ilustracyjny o Austrii.

Drugie miejsce: Wiktoria Potępa - uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

Nagrodą za drugie miejsce były : głośnik Creative bezprzewodowy, książka Irlandia Travelbook, słownik angielski Delta

Trzecie miejsce: Maciej Żysko - uczeń Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

Nagrodą za trzecie miejsce były: głośnik Stream V2 Bluetooth Tracer black, przewodnik Marco Polo o Londynie

Osoby wyróżnione:

Franciszek Rej – uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku.

Nagrodą jest głośnik Bluetooth mini B3 black oraz przewodnik Marco Polo o Berlinie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, płytę cd „Pawkin” kubek, torbę materiałową, breloczek, smycz z logo Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Organizatorami konkursu na terenie szkoły byli: Ewa Mariańska, Elżbieta Bernacka i Joanna Ambrożkiewicz. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejne edycje.

Opracowała: Elżbieta Bernacka