Wykłady z fizyki.

W dniu 24 stycznia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku (43 uczniów i 4 opiekunów), pojechało na wykłady z fizyki na Wydział Fizyki UMCS w Lublinie.

Wycieczka edukacyjna odbyła się z inicjatywy nauczycielki fizyki – p. Agnieszki Malińskiej, a opiekunami grupy byli: p. Aneta Jabłońska- Ośka, p. Joanna Ambrożkiewicz oraz p. Rafał Tarnowski.

Zajęcia składały się z trzech części:

- pracowni optometrii,

- pracowni fizyki medycznej,

- wykładu pt. „Pozytonowy detektyw”.

Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wykorzystania wiedzy fizycznej do wykrywania wad wzroku, konstrukcji i działania aparatury USG oraz RTG, wykorzystania protonów do badania i tworzenia nowych materiałów. Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i z zaciekawieniem przysłuchiwali się wykładowcom, którzy w interesujący sposób przekazywali im wiedzę.

Wyjazd zakończył się projekcją filmu „Pasażer” w galerii „Plaza”.