Wyjazdowy Dzień Politechniki Lubelskiej w ZS nr 3 w Kraśniku

[SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but zs3/politechnika_2013 is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Wyjazdowy Dzień Politechniki Lubelskiej w ZS nr 3 w Kraśniku

W dniu 12 marca 2013 w godz. 10.00 - 13.00 odbył się w naszej szkole Wyjazdowy Dzień Politechniki Lubelskiej. Zainicjowany został przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu w ramach współpracy z uczelnią. W organizacji dnia wspomogło nas Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Udział wzięli uczniowie klas maturalnych, nie tylko naszej szkoły (III e SMS, III a, III b LO, IV a, IV b, IV c, IV d, IV i technikum oraz III i T), ale także maturzyści szkół powiatowych z ZS nr 1, ZS nr 2, z Urzędowa, Zakrzówka i Wólki Gościeradowskiej.

• IMG_0002_800x600
  • IMG_0003_800x600
  • IMG_0005_800x600
  • IMG_00066_800x600
  • IMG_0006_800x600
  • IMG_0007_800x600
  • IMG_0008_800x600
  • IMG_0009_800x600
  • IMG_0010_800x600
  • IMG_0011_800x600
  • IMG_0012_800x600
  • IMG_0013_800x600
  • IMG_0014_800x600
  • IMG_0015_800x600
  • IMG_1

Swoją obecnością zaszczycili nas Tadeusz Wojtak - Starosta Kraśnicki, dr Jarosław Czerw - Wicestarosta Kraśnicki, Piotr Janczarek - dyrektor Departamentu Gospodarki i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego, Krzysztof Paluch - przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty, Zbigniew Leziak - kierownik Wydziału Edukacji i Sportu w Kraśniku oraz dyrektorzy i nauczyciele - opiekunowie szkół ponadgimnazjalnych.

Politechnikę Lubelską reprezentowali : prof. Andrzej Wac - Włodarczyk - prorektor d/s studenckich, dr inż. Paweł Mazurek - prodziekan d/s studenckich, dr inż. Marek Miłosz - prodziekan d/s studenckich na kierunku informatyka, dr Mirosław Malec - prodziekan d/s studenckich Wydziału Podstaw Techniki, , dr inż. Jolanta Słoniec - prodziekan d/s studenckich Wydziału Zarządzania., prof. dr hab. inż Paweł Droździel - prodziekan d/s ogólnych i studenckich Wydziału Mechanicznego, dr Mariusz Dzieńkowski - Wydział Zarządzania, mgr inż. Agnieszka Żelazna - Wydział Inżynierii Środowiska, mgr inż. Grażyna Borecka - Wydział Budownictwa i Architektury, dr inż. Marek Grabias - sekretarz wydziałowej komisji rekrutacyjnej, mgr inż. Jakub Szabelski - Wydział Mechaniki, dr inż. Piotr Filipek- wydział elektrotechniki i informatyki. Spotkanie prowadziła pani Anna Michalska.

Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości i prezentacją wydziałów Politechniki Lubelskiej. Prorektor d/s studenckich dr hab. inż.  Andrzej Wac – Włodarczyk, profesor PL, w swoim wystąpieniu przedstawił również różne formy studenckiej aktywności, np. samorząd studencki, chór uczelniany, zespoły taneczne, koła zainteresowań i kluby sportowe. Zebrani mogli obejrzeć film promocyjny „Ludzie sukcesu” oraz prezentację Biura Karier „Inżynier na rynku pracy”. Następnie 6 wydziałów Politechniki Lubelskiej zaprezentowało się na  6 stoiskach, udzielając informacji, rozdając materiały promocyjne,  i reklamując uczelnię.

Wyjazdowe Dni Otwarte Politechniki Lubelskiej cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów klas maturalnych.  Wielu z nich zapewne rozważy możliwość kształcenia się na tej uczelni.