„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Pomagamy, pomagamy....., ponieważ dobro zawsze powraca, stajemy się bogatsi duchowo i otwarci na potrzeby innych. W myśl tych idei Samorząd Szkolny w bieżącym roku 2017/2018 zorganizował i przeprowadził na terenie ZS Nr 3 kilka akcji charytatywnych, w które z chęcią oraz ogromną ofiarnością zaangażowała się społeczność placówki - nauczyciele, wychowawcy, uczniowie.

Zebrano dwie puszki pieniędzy w ramach akcji "LUBELSZCZYZNA DLA SYRII", przekazano słodycze na paczki mikołajkowe dla dzieci z rodzin potrzebujących - podopiecznych Akademii Młodzieżowej przy Parafii św. Józefa w Kraśniku ("Mikołaj o Tobie nie Zapomni"), zadbano również o zwierzęta w schronisku w Rachowie Starym. Paczkę mikołajkową otrzymał też ciężko chory uczeń naszej szkoły - "Paczka dla Patryka".

Jednak największą popularnością cieszyła się akcja Radia Lublin "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", która stała się już tradycją szkoły. W tym roku sztab zorganizowany przez Panią Joannę Ambrożkiewicz, opiekuna SU, liczył 36 nauczycieli-wolontariuszy, którzy wraz z uczniami przekazali do MOPS-u w Kraśniku 184 kg żywności i 133 kg darów rzeczowych. Wśród ofiarodawców byli: E. Bernacka - 4i T, 2 c T, A. Zdyb - 2 i T, J. Bieniecka- Kurzyna - 2 b T, M. Brodacki- 1 i T,J. Chmielewska- 3 c Z, 3 d Z, G. Gąbka - 2 c, 3 b LO, J. Głowniak-3 d,2 h T, M. Głuchowska- 2 d T, M. Gozdalska - 1 c LO, A. Kaźmierak - 1 e LO SMS, M. Kołazińska-Bieleń - 3 a GS, 2 b LO, M. Kulpa - 3 a T, A. Kurzyna - 1c ZSZ, M. Kwiatkowska - 4 a T, L. Lejwoda - 2 c ZSZ, A. Łomnicka - Staniec - 1 a T, E. Mariańska - 4 c T, I. Mazur- 3 c LO, M. Miśkiewicz - 2 e SMS LO, S. Rubaszko- 1 c T, M. Rusecka- 3 h T, M. Solecki- 3 e LO SMS, E. Stępień- 2 a GS, W. Szachniewicz- 3 c T, A. Szafran - 1 d ZSZ, 4 h T, T. Toporowska - 1 b LO, 2 a T, L. Turkowska- 1 b T, I. Zielińska- 1 h T, a także D. Kudła, J. Tomaszewska, D. Pietroń, A. Tes, W. Chibowski, G. Chmiel, J. Dzikowski i R. Tarnowski.

Wszystkim darczyńcom SU serdecznie DZIĘKUJE!

Opracowanie: Joanna Ambrożkiewicz