POWIATOWA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

"Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi" - te słowa stały się mottem tegorocznego rozpoczęcia roku szkolnego. Po Mszy Św. zaproszonych gości oraz społeczność Zespołu Szkół nr 3 powitała Dyrektor, p. Aneta Jabłońska - Ośka. Jak co roku, podczas okolicznościowych przemówień, padło wiele ciepłych słów oraz pięknych życzeń na kolejne dziesięć miesięcy ciężkiej pracy.

Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandary swoich szkół. Nie zabrakło również podziękowań za wieloletnią pracę dla p. Andrzeja Miśkiewicza i p. Grzegorza Posyniaka. Kolejnym doniosłym momentem było wręczenie przez starostę kraśnickiego, p. Andrzeja Maja bonów finansowych drużynie Spice Gears, która zajęła drugie miejsce w międzynarodowej olimpiadzie robotycznej FIRST Global w Waszyngtonie  oraz Oli Wólczyńskiej, tegorocznej brązowej mistrzyni świata w zapasach. Nasi miłośnicy robotów otrzymali również podziękowania od minister Anny Zalewskiej i ambasadora RP w Waszyngtonie. Po tych jakże doniosłych momentach zebrani mogli obejrzeć pokaz umiejętności naszych robotów oraz krótką prezentację zręczności i sprawności naszych zapaśników. Wysłuchaliśmy także występu Julii Chmielarskiej, wokalistki reprezentującej powiat kraśnicki w eliminacjach konkursu Eurowizja Junior 2016 oraz kilku utworów w wykonaniu naszego szkolnego zespołu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość. Uczniom i nauczycielom życzymy wytrwałości, pasji i satysfakcji z podejmowanych działań.

(Opracowanie: Justyna Głowniak, zdjęcia: Marek Kupla)