Klasa II d T na zajęciach dydaktycznych na Uniwersytecie Technologiczno Humanistycznym w Radomiu

W dniu 26.05.2017r uczniowie klasy IId technikum o profilu operator obrabiarek skrawających uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych na Uniwersytecie Technologiczno Humanistycznym w Radomiu.

Zajęcia odbywały się na wydziale mechanicznym, tematem zajęć było wykorzystanie oprogramowania CAM, w projektowaniu procesu technologicznego.

Zajęcia prowadził Prodziekan ds. rozwoju i współpracy dr inż. Zbigniew Siemiątkowski. Uczniowie mieli możliwość samodzielnie, wykorzystując oprogramowanie EDCAM R1 2017 opracować proces technologiczny na obrabiarkę sterowaną numerycznie CNC, a następnie wykonać detal na obrabiarce.

Dziękujemy panu dr inż. Zbigniewowi Siemiątkowskiemu za przeprowadzenie w bardzo interesujący sposób zajęć.

Opracowanie i zdjęcia: R. Drumlak, L. Lejwoda