Udział ZS 3 w Kraśniku w XI edycji międzyszkolnego konkursu zawodowego "ROK PRZED DYPLOMEM"

12 maja 2017 roku o godz. 1000  w Zespole Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie rozpoczęto XI edycję międzyszkolnego konkursu zawodowego "Rok przed dyplomem".

Konkurs jest organizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Zespół Szkół Energetycznych im. prof. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie i doradców metodycznych nauczycieli przedmiotów zawodowych miasta Lublin, pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego, Kuratora Oświaty w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin, Rektora Politechniki Lubelskiej. W tym roku w etapie regionalnym sprawdzała swoją wiedzę rekordowo duża liczba uczestników: 220 uczniów z 71 zespołów reprezentujących 22 szkoły techniczne województwa lubelskiego w 17 kwalifikacjach zawodowych. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w kwalifikacjach do następujących zawodów: kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa, technik architektury krajobrazu, technik mechanik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, technik budownictwa, technik informatyk, technik urządzeń sanitarnych, technik ekonomista, technik elektronik, technik elektryk, technik handlowiec, technik logistyk, technik spedytor.

W części oficjalnej konkursu po jego otwarciu uczestnicy wysłuchali referatu "Vocational Competence Certificate jako korelacja wiedzy z potrzebami rynku pracy". Następnie przystąpiono do eliminacji konkursowych. Zespół Szkół nr 3 w Kraśniku reprezentowało trzech uczniów klasy IIIh Technikum Mechanicznego o specjalności obróbka skrawaniem w kwalifikacji M.19. Byli to: Damian Burda, Łukasz Gil oraz Jakub Sudół. Konferencja podsumowująca wyniki XI edycję konkursu odbędzie się dnia 25 maja 2017 r. w godz. 1400 w auli 201 Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej w Lublinie,  ul. Nadbystrzycka 38A. Opiekunem uczniów był  Krzysztof  Czubiński.

Tekst  i zdjęcia:  Krzysztof  Czubiński.