Betoniarnia, Targi LUBDOM i Wysokie loty!

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W piątek 24.03.2017 r. uczniowie naszej szkoły z klasy I b T technik budownictwa, wybrali się na jednodniową zawodoznawczą wycieczkę do Lublina.

Uczniowie odwiedzili betoniarnię MARMIX w Trojaczkowicach. Celem tej wycieczki było poznanie procesu produkcji betonu i elementów prefabrykowanych.

Uczniowie zapoznali się z bardzo dobrą organizacją wytwórni mieszanek betonowych oraz z całkowicie zautomatyzowanym procesem produkcji mieszanki betonowej, dodatkowo zobaczyli szeroko rozwiniętą bazę transportową np.: betonomieszarki i pompy do betonu. Na placu składowym zobaczyli produkowane wyroby betonowe jak np. płyty drogowe.

W celu zapoznania się z najnowszymi nowinkami i trendami w budownictwie uczniowie brali również udział w największych targach budowlanych na Lubelszczyźnie: Targach LUBDOM, Targach LUBDREW oraz Targach Mieszkań i Nieruchomości.

Miłym przerywnikiem całego dnia była wizyta w parku trampolin „STREFA WYSOKICH LOTÓW”.

Opiekę nad grupą sprawowały Panie Magdalena Chawryło i Marta Dyjach.

Opracowanie i zdjęcia: Magdalena Chawryło