Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” rozstrzygnięty

Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” odbył się dnia 15 lutego 2017 o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. W konkursie wzięło udział dwunastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kraśnickiego. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 1 marca 2017 o godz. 9:00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.

Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące wiedzy kulturoznawczej Anglii, Niemiec i Rosji. Skierowany był do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego. Przygotowano go w dwóch wersjach: pierwszej - dla uczniów uczących się j. angielskiego i niemieckiego, drugiej – dla uczniów uczących się j. angielskiego i rosyjskiego.

Wyniki Powiatowego Konkursu „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”

Pierwsze miejsce: Weronika Żaba - uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Nagrodą za pierwsze miejsce były: Głośnik BLOW BT-1000, pamięć 16GB Microsd CL 10 oraz książka„Berlin przewodnik kieszonkowy”

Drugie miejsce: Wiktoria Potępa - uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

Nagrodą za drugie miejsce były: słuchawki Panasonic oraz książka „Top 10 Londyn”

Trzecie miejsce: Julia Kułaga - uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

Nagrodą za trzecie miejsce były: słuchawki JVC HA-EB75-A-E oraz książka „Londyn travellbook”.

Osoby wyróżnione:

1) Weronika Sochaj, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku

Nagroda: pamięć 16 GB mocro-SD ADATA Premier oraz książka typu Readers.

2) Rafał Kuśmierz, uczeń Zespołu Szkół w Annopolu

Nagroda: pamięć 16 GB mocro-SD ADATA Premier oraz książka typu Readers.

Wszystkie wyżej wymienione nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, książkę „Jak zdobywano łożyskowe miasto” 2016 G. Jankowski, płytę cd Jacka Kadisa „Piosenka nienapisana” kubek, torbę materiałowa, długopis, smycz z logo Starostwa Powiatowego w Kraśniku i słodycze.

Przy organizacji konkursu pomagali p. E. Niedzielska–Klimek oraz p. B. Pisiak. Organizatorami konkursu na terenie szkoły byli: Ewa Mariańska, Elżbieta Bernacka i Joanna Ambrożkiewicz.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejne edycje.

Opracowała: Elżbieta Bernacka, zdjęcia: Bartosz Pisiak