Ćwiczenia praktyczne na strzelnicy.

Nauka w liceum ogólnokształcącym zazwyczaj kojarzona jest z książką, szkolną ławą, ciągłą nauką, sprawdzianami. Ale, jak widać na przykładzie klas mundurowych kraśnickiej Trójki, wcale nie musi tak być, ponieważ kształcenie w takiej klasie daje szansę na interesujące i nieszablonowe zajęcia specjalistyczne, jak chociażby edukacja wojskowa, musztra czy strzelanie.

W ramach nauki w klasie mundurowej uczniowie odbywają między innymi obowiązkowe zajęcia na strzelnicy. W poniedziałek 9 stycznia okazję do sprawdzenia swych umiejętności podczas zajęć praktycznych na terenie bychawskiej strzelnicy LOK mieli uczniowie klas Ib i IIb. Przy sprzyjających warunkach pogodowych mundurowcy oddali strzały z karabinka sportowego (kbks) kal 5,56 oraz AKMS 47 kal 7,62 – czyli kałasznikowa.

Umiejętności strzeleckie uczniów oceniał porucznik Henryk Józiuk, a przyglądali się im opiekunowie – Paweł Lipiński i Magdalena Kołazińska-Bieleń.

Opracowanie i zdjęcia: Magdalena Kołazińska-Bieleń.