Bieg na orientację wypadł doskonale!!!

W dniu 21 listopada 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I biegu n orientację. Głównym celem zawodów było umiejętne czytanie mapy topograficznej, kształtowanie wydolności krążeniowo - oddechowej oraz zapoznanie się z topografią miasta Kraśnik.

Każdy zawodnik miał do pokonania dystans około 6 km. Aby bieg uznać za zakończony należało potwierdzić swoją obecność na 10 wyznaczonych punktach kontrolnych na których odbywały się zadania teoretyczne. Sędziowie potwierdzali obecność zawodnika wpisem na karcie biegu. Za opuszczenie stacji, niewykonanie zadania teoretycznego bądź opuszczenie kolejności chronologicznej stacji - przyznawane były punkty karne. Trasa biegu została opracowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Organizatorami biegu na orientację byli nauczyciele wychowania fizycznego pani Wioletta Winnicka i pan Kacper Gołofit.

I miejsce jednocześnie uzyskując najlepszy czas 28:55 należał do Marcina Pyry, II miejsce należy do ucznia klasy I i T Macieja Winnickiego (czas biegu 29:33), zaś na III miejscu uplasował się Wiktor Bańka z czasem 29:45. Zwycięzcy biegu otrzymali nagrody postaci gier planszowych, ufundowane przez RADĘ RODZICÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 w KRAŚNIKU.

Pozostałym uczestnikom biegu wręczono pamiątkowe dyplomy. Gorąco dziękujemy młodzieży za udział w imprezie i zapraszamy do uczestnictwa w II edycji biegu za rok.