Staż zagraniczny szansą dla przyszłych specjalistów.

21 października trzecia grupa uczniów naszej szkoły wróciła z praktyk odbywających się w Grecji w ramach programu Erasmus+ organizowanych przez Fundację Pro Futuro.

Staż trwał dwa tygodnie. Brało w nim udział 25 chłopców z klasy 2 i 3 technikum mechanicznego, pod nadzorem dwóch opiekunów Roberta Drumlaka i Lecha Lejwody.

Grupa wyjechała autokarem z Kraśnika do miejscowości Mesagkala na riwierze olimpijskiej i zamieszkała w hotelu Golden Sun nad samym morzem Egejskim. W hotelu mieszkały również grupy z Rabki Zdrój i Korolówki. Uczniowie odbywali praktyki w różnych okolicznych zakładach a w czasie wolnym zwiedzali Grecję i odpoczywali korzystając z plaży, siłowni czy boisk do gry w piłkę. W czasie stażu uczniowie pogłębili wiedzę potrzebną do dalszej pracy w swoim zawodzie, zobaczyli wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, oraz zapoznali się z obyczajami i kulturą Grecji.

Opracowanie: Lech Lejwoda, Robert Drumlak.