Program edukacyjny „Moja pierwsza praca”

Program edukacyjny Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie na temat „Moja pierwsza praca” odbył się w naszej szkole 18.10.2016 r.

Szkolenie prowadziła starszy inspektor pracy Katarzyna Fałek – Kurzyna, towarzyszył jej starszy radca Mirosław Wyrwisz. W szkoleniu uczestniczyli wszyscy uczniowie klas maturalnych: liceum ogólnokształcącego i technikum. Tematem szkolenia było wszystko co można powiedzieć o umowie o pracę. Inspektor omówiła rodzaje i wzory umów, warunki, urlopy, przydziały czynności, rozwiązania umów, terminy z tym związane oraz szereg innych problemowych i wątpliwych sytuacji.

Miłym zaskoczeniem był fakt, że w tak licznej grupie znalazły się osoby posiadające już pewien przydatny zasób wiedzy. Na co zwróciła uwagę szkoląca. Dla naszych uczniów, którzy w tym roku kończą szkołę i zasilą rynek pracy, to ważny temat, aczkolwiek trudny, delikatny i roszczeniowy.

Nasz szkoła dąży aby jej uczniowie wchodzili na rynek pracy świadomi, przygotowani i odważnie rozumieli zasady panujące w zakładach pracy.

Opracowanie: Bernarda Jarzyna, zdjęcia: Maria Miśkiewicz