Staż zawodowy w greckich przedsiębiorstwach branży IT dla uczniów technikum informatycznego ZS3

Organizator projektu GT Future Communication Sp. z o.o. zaprosił uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, kształcących się o profilu technik informatyk do wzięcia udziału w 3-tygodniowym stażu zawodowym, realizowanym w greckich przedsiębiorstwach branży IT.

Projekt pt. „Rozwój przyszłych programistów na europejskim rynku pracy” realizowany jest przy wsparciu Unii Europejskiej programu Erasmus +, sektora Kształcenia i Szkolenia Zawodowe oraz pani Magdaleny Misiaszek - prezesa ZMW.

Pierwsza grupa uczniów biorących udział w projekcie wyjechała do Grecji dzisiaj rano.

Podczas praktyk uczniowie będą mieli okazję zdobyć m.in. następujące umiejętności:

- stosowanie nowoczesnych rozwiązań w programowaniu, budowaniu baz danych i tworzeniu obiektów graficznych; - poznanie technologicznego zaplecza funkcjonowania firm informatycznych;

- zapoznanie się z projektowaniem stron internetowych, projektowaniem graficznym, projektowaniem i publikowaniem reklam, komunikacją i marketingiem internetowym;

- poznanie zasad organizacji pracy oraz zakresu obowiązków pracowników firmy, w której odbywać będziesz staż.

Oprócz czysto zawodowych kompetencji uczniowie będą mogli rozwinąć umiejętności w zakresie języków obcych, nauczyć się funkcjonowania w zespole specjalistów, nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane decyzje, rozwinąć samodzielne myślenie oraz umiejętności interpersonalne.

W ramach programu kulturowego poznają również walory turystyczne Grecji, a w weekendy zwiedzą wiele interesujących miejsc. Na zakończenie programu praktyk każdy uczestnik otrzyma dokument Europass Mobilność oraz Certyfikat uczestnictwa, potwierdzający odbycie stażu oraz zdobyte umiejętności, wydawane w języku polskim i angielskim.

Grecką organizacją przyjmującą jest Kika Mobility Center.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.zs3krasnik.pl, na której uczniowie na bieżąco będą zdawać relację ze swojego pobytu w Grecji.

Opracowanie: Maria Miśkiewicz, zdjęcia: Dariusz Głuchowski