Spotkanie z przedstawicielami WKU Lublin

W dniu 6 czerwca 2016r. uczniowie klas mundurowych odbyli spotkanie z przedstawicielem WKU Lublin - majorem Andrzejem Stachyrą. Przybliżył on zasady naboru do służby wojskowej oraz kierunki i drogi wstąpienia w szeregi WP. Pan major przedstawił również założenia tworzenia oddziałów Obrony Terytorialnej. Jeden z takich oddziałów najprawdopodobniej powstanie również w naszym powiecie.

Propozycje te skierowane były szczególnie dla naszej młodzieży klas mundurowych, realizujących minimum programowe określone przez MON. Uczniowie, którzy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wojskowego, będą mogli ubiegać się o przyjęcie do służb w Wojsku Polskim na preferencyjnych warunkach (mogą mieć skrócony okres przygotowawczy o połowę, tj. o 2 miesiące). Jest to możliwe, gdyż nasza szkoła po podpisaniu umowy o współpracy z Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczym w Dęblinie, otrzymała akceptację Ministerstwa Obrony Narodowej.

(Opracowanie: Krzysztof Ślusarz, zdjęcia: Anna Wybraniec, Marek Kulpa)