Finał XI Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo oraz Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu

Podsumowanie XI Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo oraz Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu odbyło się 7 kwietnia br. w ODK SM „Pomoc” w Kraśniku. Blisko 70 litrów krwi oddała młodzież z 8 szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, a w tym 19.350 ml krwi oddali uczniowie naszej szkoły, którzy zostali w tej akcji wyróżnieni. Jej organizatorami było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział w Kraśniku.

Akcja, trwająca od września 2015 r. do marca 2016 r., polegała na: dobrowolnym oddawaniu krwi przez młodzież powyżej 18. roku życia i wsparciu działań na rzecz rozwoju Honorowego Dawstwa Krwi, tworzeniu społecznego klimatu na rzecz krwiodawstwa, pomocy oddziałom ratunkowym w zapewnieniu krwi do zabiegów operacyjnych.

Pani dyrektor Bernarda Jarzyna, uczniom którzy nie brali udziału w podsumowaniu, osobiście przekazała nagrody książkowe uczestnikom wyróżnionym w Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu (opiekunowie: mgr Anna Rydz i mgr Mirosława Rusecka) i nagrody rzeczowe uczniom, którzy najwięcej oddali krwi w ramach honorowego krwiodawstwa (opiekun: mgr Jerzy Dzikowski).

Uczniowie wyróżnieni na ,,Olimpiadzie Wiedzy o Zdrowiu”:

1. Magdalena Burek – kl. I ,,c” LO

2. Klaudia Kasiak - kl. I ,,h” T

3. Ewelina Stadnik - kl. I ,,h” T

Uczniowie, którzy najwięcej oddali krwi:

1. Magdalena Sokół – kl. III ,,c” LO

2. Karol Nita - kl. IV ,,i” T

3. Dominik Kośniewski – kl. III ,,a” T

4. Przemysław Kamiński - kl. III ,,i” T

5. Dawid Laskowski - kl. III ,,i” T

6. Patryk Pytlak – kl. IV ,,i” T

7. Radosław Płecha - kl. IV ,,i” T

8. Kamil Purtak - kl. IV ,,a” T

9. Łukasz Wójtowicz – kl. IV c” T

10. Patryk Wicik – kl. IV ,,c” T

Serdeczne podziękowania dla młodzieży, która wykazała się wielką dojrzałością i postawą godną naśladowania.

Opracowanie i zdjęcia: mgr Jerzy Dzikowski