Kolejna wycieczka programowa dla technikum hotelarstwa

W myśl słów św. Augustyna: „Świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują czytają tylko jedną stronę”, podróżujemy z naszymi uczniami, aby stworzyć optymalne warunki nauki i doświadczania wiedzy w profesjonalnych zakładach pracy. Uczniowie klasy I technikum hotelarstwa w dniu 6.04.2016 r. odbyli koleją wycieczkę do hoteli naszego regionu, w celu skonfrontowania poznawanej teorii z praktyką.

Gościli nas, bardzo serdecznie, hotele „Korona” i „Trzy Róże”. W każdym z hoteli zapoznaliśmy się z organizacja pracy, działalnością recepcji, służby parterowej i pięter oraz wyposażeniem i usługami hoteli. Ciekawa oferta hoteli i ich profesjonalna obsługa wzbudza zainteresowanie i jest doskonałą okazją do kształtowania właściwych relacji społecznych i kultury osobistej.

Takie wycieczki szkolne są przede wszystkim interesującymi lekcjami, a więc jednocześnie sposobem wprowadzania, pogłębiania, rozszerzania oraz utrwalania realizowanych treści kształcenia.

Dziękujemy dyrekcji hoteli za umożliwienie nam nauki w praktyce.

Opiekunowie, organizatorzy wyjazdu i nauczyciele praktycznej nauki zawodu: Marta Florek, Bernarda Jarzyna, Mirosława Rusecka.

Opracowanie: Bernarda Jarzyna, zdjęcia: Marta Florek