III miejsce w konkursie SIMP w województwie lubelskim dla BARTKA SOBÓTKA z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku

29 stycznia 2016 roku w Domu Mechanika lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich (SIMP) odbyło się wręczenie nagród i dyplomów regionalnego konkursu „TECHNIK ABSOLWENT 2015 ROKU”. Organizatorami konkursu byli: Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich, Politechnika Lubelska oraz Lubelski Kurator Oświaty.

W gali uczestniczyli: prezes ZO SIMP dr inż. Paweł Chojnacki, sekretarz mgr inż. Tadeusz Filipek, prodziekan ds. ogólnych i studenckich dr hab. inż. Paweł Droździel, prodziekan ds. studenckich dr hab. inż. Anna Rudawska, przewodniczący komisji konkursowej prof. nadzw. dr hab. inż. Kazimierz Zalewski oraz wicekurator oświaty Anna Dudek-Janiszewska.

Celem konkursu jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku technicznym naszego regionu. Konkurs jest adresowany do uczniów i absolwentów średnich szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych o kierunku mechanicznym i kierunkach pokrewnych. Istotą konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Kapituła konkursu wyłoniła najlepszych absolwentów w skali naszego regionu. Za główne kryteria komisja konkursowa przyjęła oceny ze świadectwa ukończenia, wyniki egzaminów maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Uwzględniała także sukcesy uczniów w olimpiadach, konkursach i turniejach.

W tym roku absolwent Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku, Bartłomiej Sobótek, zajął III miejsce w konkursie „TECHNIK ABSOLWENT 2015 ROKU.” Odebrał on nagrodę oraz dyplom z rąk przewodniczącego komisji prof. nadzw. dr hab. inż. Kazimierza Zalewskiego oraz prezesa ZO SIMP dr inż. Pawła Chojnackiego. Ponadto Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku mgr inż. Andrzej Ciupak otrzymał list gratulacyjny oraz wyrazy uznania od komisji konkursowej.

Wychowawcą laureata była mgr Mirosława Rusecka, a prowadzącym mgr inż. Krzysztof Czubiński. Laureatowi, dyrekcji szkoły i opiekunom serdecznie gratulujemy.

Tekst i zdjęcia: mgr inż. Krzysztof Czubiński.