Kolejny Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” za nami

Powiatowy Konkurs „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja” odbył się dnia 19 stycznia 2016 o godz. 9:00 w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kraśnickiego. Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce dnia 26 stycznia 2016 o godz. 9:00 w świetlicy szkolnej w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Wręczenie dyplomów nastąpiło po obejrzeniu krótkiej prezentacji multimedialnej zabytków Wielkiej Brytanii, Anglii, Niemiec i Rosji.

Konkurs obejmował zagadnienia dotyczące wiedzy kulturoznawczej Anglii, Niemiec i Rosji. Skierowany był do uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego. Przygotowano go w dwóch wersjach: pierwszej - dla uczniów uczących się j. angielskiego i niemieckiego, drugiej – dla uczniów uczących się j. angielskiego i rosyjskiego.

Wyniki Powiatowego Konkursu „Kraje Anglojęzyczne, Niemieckojęzyczne i Rosja”

Pierwsze miejsce: Sylwia Dębicka - uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Nagrodą za pierwsze miejsce były: słownik duży angielsko – polski i polsko - angielski, pamięć 8 GB Goodram USB 2.0, słuchawki Manhattan classic, mysz modecomMC-WM4 bezprzewodowa.

Drugie miejsce: Maja Korda - uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Nagrodą za drugie miejsce były: słownik duży szkolny niemiecko – polski i polsko – niemiecki, pamięć 8 GB Goodram USB 2.0, słuchawki Manhattan classic.

Trzecie miejsce: Paulina Oszust - uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku

Nagrodą za trzecie miejsce były: duży słownik niemiecko - polski, pamięć 8 GB Goodram USB 2.0,    słuchawki Manhattan classic.

Osoby wyróżnione:

1) Wiktoria Potępa - uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku

Nagroda: pamięć 8 GB Goodram USB 2.0

2) Jakub Szymula - uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku

Nagroda: pamięć 8 GB Goodram USB 2.0

Wszystkie wyżej wymienione nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz ekologiczne siatki, długopisy, smycze i kubki z logiem Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Organizatorami konkursu na terenie szkoły byli: Ewa Mariańska, Elżbieta Bernacka i Joanna Ambrożkiewicz Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy na kolejne edycje.

Opracowała: Elżbieta Bernacka, zdjęcia: Bartosz Pisiak