V Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 15.XII.2015 r. w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji przy Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku, odbył się V Powiatowy Turniej Koszykówki Dziewcząt. Turniej ten mógł się odbyć dzięki Starostwu Powiatowemu w Kraśniku oraz przychylności Dyrekcji Szkoły. W tym roku zgłosiło się trzy najlepsze zespoły ubiegłego roku (szkoły ponadgimnazjalne) z powiatu kraśnickiego, były to: ZS Nr 1, ZS Nr 3, drużyny z Kraśnika oraz ZS z Zakrzówka, drużyna z „Reja” nie mogła się stawić, ponieważ w tym samym dniu odbywały się zawody wojewódzkie w pływaniu.

Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Prowadzona była klasyfikacja dla najskuteczniejszej zawodniczki oraz MVP Turnieju.

Oto wyniki poszczególnych spotkań:

1. ZS Zakrzówek : ZS Nr 3 – 22 : 8

2. ZS Nr 3 : ZS Nr 1 – 9 : 25

3. ZS Nr 1 : ZS Zakrzówek –12 : 18

Pierwsze miejsce zdobyła „Górka” dziewczęta z tej szkoły pokazały charakter i wolę walki do końca i zasłużenie pokonały wszystkie ekipy. Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zakrzówka a gospodynie Turnieju „Trójka”, a na najniższym podium stanęli zawodnicy „Reja”. Tym razem na najniższym miejscu podium. Najskuteczniejszą zawodniczką Turnieju została Odorowska Agnieszka z ZS Nr 1 a MVP Cios Karolina z ZS z Zakrzówka. Zawody sędziowali Mariusz Wereski, Robert Bańka oraz Piotr Kozłowski. W organizacji oraz przebiegu Turnieju pomagali uczniowie ZS Nr 3 w Kraśniku (Kamil Ohirko, Olga Jabłońska, Dominika Kaczanowska).

Opracowanie: Piotr Kozłowski, zdjęcia: Mariusz Wereski