BARTEK SOBÓTEK z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku laureatem ogólnopolskiego konkursu ,,TECHNIK ABSOLWENT ROKU 2015”

10 grudnia 2015 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie na-gród i dyplomów Ogólnopolskiego Konkursu o Dyplom i Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Honorowy Patronat nad IX edycją Konkursu „Technik Absolwent 2015” objęła Minister Edukacji Narodowej.

Celem konkursu „Technik Absolwent Roku” jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku technicznym. Kapituła konkursu podkreśla, że jest on prestiżowy, gdyż uczeń oceniany jest za całokształt pracy na przestrzeni wszystkich lat edukacji. Za główne kryteria komisja konkursowa przyjmuje oceny ze świadectwa ukończenia, wyniki egzaminów maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe. Uwzględnia się także sukcesy uczniów w olimpiadach, konkursach i turniejach ogólnopolskich. Konkurs jest adresowany do uczniów i absolwentów średnich szkół zawodowych, ponadgimnazjalnych o kierunku mechanicznym i kierunkach pokrewnych. Istotą konkursu jest uwzględnienie i porównanie osiągniętych wyników nauczania w szkole z wynikami egzaminów zewnętrznych maturalnych, egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe z różnymi formami konkursów, olimpiad, turniejów zarówno regionalnych jak i ogólnopolskich. Główna Komisja Konkursowa składająca się doświadczonych inżynierów i pracowników naukowych wyłoniła najlepszych absolwentów w skali kraju.

W tym roku laureatem etapu centralnego został uczeń Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku,

Bartłomiej Sobótek, który zajął I miejsce o specjalności TECHNIK MECHANIK

uzyskując tytuł „TECHNIK ABSOLWENT 2015 ROKU.”

Wychowawcą była mgr Mirosława Rusecka, a prowadzącym mgr inż. Krzysztof Czubiński.

Laureatowi i opiekunom serdecznie gratulujemy.

Opracowanie: mgr inż. Czubiński Krzysztof, zdjęcia: Bartłomiej Sobótek.