IX Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 10.XII.2015 r. w Powiatowym Centrum Sportu i Rekreacji przy Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku, odbył się IX Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców. Turniej ten mógł się odbyć dzięki Starostwu Powiatowemu w Kraśniku oraz przychylności Dyrekcji Szkoły. W tym roku zgłosiło się trzy najlepsze zespoły ubiegłego roku (szkoły ponadgimnazjalne) z powiatu kraśnickiego, były to: ZS Nr 1, ZS Nr 2, ZS nr 3 wszystkie drużyny z Kraśnika.

Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Prowadzona była klasyfikacja dla najskuteczniejszego zawodnika oraz MVP Turnieju, dodatkowo w tym roku został rozegrany Turniej Rzutów za 3 pkt.

Oto wyniki poszczególnych spotkań:

1. ZS Nr 2 : ZS Nr 3 – 47:27

2. ZS Nr 2 : ZS Nr 1 – 16:66

3. ZS Nr 3 : ZS Nr 2 – 31:66

Pierwsze miejsce zdobyła „Górka” chłopcy z tej szkoły byli nie do powstrzymania w tym dniu, co pokazali zdobywając średnio 66 pkt na mecz. Drudzy byli gospodarze Turnieju „Trójka”, a na najniższym podium stanęli zawodnicy „Reja”. Najskuteczniejszym zawodnikiem Turnieju został Jakub Klonowski z ZS Nr 2 a MVP Szczerepa Kamil również z ZS Nr 2. Zwycięzcą Rzutów za 3 pkt został Jarzyna Damian z ZS Nr 3. Zawody sędziowali Mariusz Wereski, Mateusz Fic oraz Piotr Kozłowski. W organizacji oraz przebiegu Turnieju pomagały uczennice ZS Nr 3 w Kraśniku (Justyna Grot, Olga Jabłońska, Dominika Kaczanowska).

Opracowanie: Piotr Kozłowski, zdjęcia: Mariusz Wereski